Enne õmblusmasina ostmist peaks iga õmblushuviline läbi mõtlema, mis töid ta masinaga peamiselt tegema hakkab. Kas soovitakse õmmelda tekikotte ja padjapüüre, erinevatest materjalidest kleite, pükse või hoopiski harrastada masintikandit ja lapitehnikat.

Oluline on ka see aeg, mida plaanite veeta õmblusmasina taga. 

* Soodsamad mehhaanilised õmblusmasinad sobivad suurepäraselt tavapäraseks koduseks kasutamiseks, kui on mõnikord vaja veidi õmmelda või parandada. Otsustavaks on siinkohal pistete kogus ja omadused. Tuleb läbi mõelda, milliseid masina võimalusi te ka päriselt kasutama hakkaksite. Odavama hinnaklassiga masinatel on sisu mitmest tükist kokku panduna ja neid peaks aegajalt õlitama. Husqvarna Class E10, Husqvarna Class E20, jne

* Järgmine hinnaklass on kallimad mehhaanilised masinad. Üldjuhul vastupidavamad ja võimekamad. Mõnede täiustustega, näiteks elektroonilise ülekandega, mis tähendab, et nõela surve muutub vastavalt materjali paksusele ja nõel ei takerdu paksemate kohtade peal. Seesuguste masinatega saab hästi õmmelda ka mitmekordseid ja pakse kangaid. Need masinad on õlivabad – see tähendab, et korpus on ühest tükist valatud ja see tagab väiksema vibratsiooni. Samuti ei pea neid ise õlitama. Regineti valikus on seegusteks masinateks Husqvarna Emerald 118 jt.

* Edasi tulevad esmapilgul ehk keerulisematena tunduvad kompuutermasinad, millel on pistete ja operatsioonide valik tegelikult sootuks lihtne: vaata pilti ja vajuta nuppu. Kompuutermasinate hinnad sõltuvad operatsioonide rohkusest. Kallimatel neist on ekraan, tähestik, et näiteks laste riietele või pesule nimi õmmelda, automaatne niidistus, kiiruse valik, nõela lõppasend – kas nõel jääb riidesse, mis on oluline nurga õmblemisel, või üles. Näiteks Husqvarna Opal 650 ja Husqvarna Opal 670

Tänapäeval on koduõmblusmasinate väline korpus tavapäraselt plastikust. See asjaolu ei muuda aga masinaid kuidagi vähem töökindlateks.

Regineti laiast tootevalikust leiate lisaks õmblusmasinatele ka overlok-ja  tikkimismasinaid, mannekeene, tikkimisniite, overlokiniite, tugikangaid, kääre ja palju teisi õmblustarvikuid.

Pin It on Pinterest

OSTUKORV0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0