Puhurite valik võib silme eest samamoodi kirjuks võtta kui värviliste lehtede sadu sügistuules. Kuidas siis valida just enda vajadustele vastavat masinat?

Enne lehepuhuri soetamist võiks läbi mõelda selle, kui suure pinna puhastamiseks masinat vaja läheb. Kui palju on plaanis masinaga järjest töötada? Kui palju lehtpuid krundil kasvab? Kes masinat peamiselt kasutama hakkab?

Koduaeda on sobivaimaks lahenduseks käeskantav puhur. See, kas valida bensiinimootoriga või akutoitel mudel, sõltub sellest, kui kaua järjest on soov ja vajadus puhumistööd teha. Akupuhuri kasuks räägib kindlasti kerge kaal, vaikne ja heitgaasivaba töö. Samuti on akuseadmete vibratsioon oluliselt madalam. Husqvarna on käesoleval aastal välja tulnud uudse akusarjaga Aspire™, mis on loodud just eelkõige väiksemate linnaedade omanike vajadusi silmas pidades. Aspire sarja tööriistu iseloomustab kompaktsus ja kasutuslihtsus. Kõiki selle sarja masinaid saab väga mugavalt ja hõlpsasti hoiustada spetsiaalsel hoiusiinil säästes ruumi. Husqvarna uus akusari kasutab 18V POWER FOR ALL ALLIANCE kaubamärgiülest akusüsteemi toetades sel viisil keskkonnasäästlikku käitumist. Aspire perekonda kuulub väike, kuid võimekas käsehoitav akupuhur (mudel Husqvarna Aspire B8X-P4A), mis on lisaks efektiivsusele ka taskukohase hinnaga.

 

Akupuhurite hulgas leidub ka seljaskantavaid variante, mis muudavad töötamise veelgi mugavamaks. Mõni mudel on varustatud lausa kahe akupesaga. See aga võimaldab tööaega pikemaks muuta.

 

Akupuhur Aspire

 

Uudse tootena on Husqvarna turule toonud akutoitel lehepuhuri, millel on lisaks puhumisfunktsioonile ka lehtede kogumise funktsioon. Masin peenestab sisseimetavad lehed ja kogub need spetsiaalsesse kotti. Üleminek puhurilt imurile on muudetud kasutajele väga lihtsaks (mudel Husqvarna 120iBV). Seesugune variant sobib eelkõige koduaias kuivade lehtede kogumiseks.

Vaiksed akupuhurid sobivad hästi just müratundlikesse piirkondadesse nagu haiglate, koolide, lasteaedade, hooldekodude jms ümbruse korrashoiuks. Akusarjast leiab sobiva tööriista lisaks kodukasutajale ka professionaal. Profitööks vajaliku pikema tööaja aitavad saavutada mitme akupesaga masinad või siis suure mahutavusega seljakottaku kasutamine, mis võimaldab tööd teha isegi kuni terve tööpäeva järjepanu. Märkimist väärib siinkohal ka tõik, et akupuhureid saab kasutada siseruumides prahi, liiva jms kokkupuhumiseks ning samuti ehitusjärgsel koristusel.

Bensiinimootoriga lehepuhurid on sobivaimaks valikuks, kui lehti on vaja koristada suurtelt aladelt nagu taluhoovid, suured iluaiad, põlispuudega pargid. Sisepõlemismootoritega masinad tagavad suurema võimsuse ja efektiivsuse, mis on vajalik juhul, kui paks lehevaip on maapinnale pikemalt seisma jäänud ning on seetõttu märg ja raske (mudel Husqvarna 570BTS ja Husqvarna 580BTS).

Husqvarna 570BTS

 

Lehepuhuriga töötamisel on väga olulisel kohal jälgida ergonoomikat ja töötamise mugavust. Enne masina ostmist on mõistlik veenduda, et puhuri käivitamine ja kasutamine oleks lihtne ning kasutajale jõukohane. Valida tuleks madala vibratsioonitasemega puhur vältimaks kurnatust ja vibratsioonist tingitud vigastusi. Seljaskantava puhuri puhul on tähtis kontrollida, et kanderihmad oleksid mugavad ja sobiksid kasutajale. Puusavöö ja laiad õlarihmad aitavad koormust vähendada.

Kuigi lehepuhur võib kettsae, trimmeri või võsalõikuriga võrreldes tunduda oluliselt ohutuma tööriistana, siis ometigi tuleb ka puhuriga töötades meeles pidada ja järgida ohutusnõudeid.

MIDA TÄHELE PANNA?

 • Kanna lehepuhuriga töötades kindlasti kaitseprille, et lendama puhutud praht, liiv või kivikesed silma ei satuks.
 • Kasuta mürasummutavaid kõrvaklappe. See on oluline just bensiinimootoriga lehepuhurite puhul. PS! Muusika kuulamiseks ette nähtud klapid ei ole siinkohal abiks, sest need ei kaitse kõrvu müra eest.
 • Kui oled tundlik tolmule, kasuta töötades tolmumaski.
 • Hoia juuksed, ehted, lendlevad rõivad jms puhuri õhuvõtu avast eemal, sest masin võib need sisse imeda ning siis võivad tagajärjeks olla tõsised vigastused.
 • Jalatsid vali selleks tööks kinnised ja mittelibiseva tallaga.

 

NUTIKAD KASUTUSVÕIMALUSED LEHEPUHURILE

 Lehepuhur ei ole sugugi tööriist, mis sobib vaid lehtede kokkupuhumiseks või kogumiseks, vaid seda saab edukalt kasutada veel mitme teise töö puhul. Just sellest asjaolust tingitult nimetab üks juhtivate akumasinate tootjate hulgas olev EGO oma kaubamärgi puhureid õhuluudadeks.

 

Milleks siis veel lehepuhurit kasutada saab?

 

 • Terrasside ja kiviteede puhastamine murujääkidest, okastest, liivast.
 • Muruniiduki puhastamine pärast niidutööd
 • Auto kuivatamine pärast pesu
 • Äsja sadanud lumekihi eemaldamine autolt või trepilt
 • Grilli põlema puhumine
 • Vihmaveerennide ja katuse puhastamine
 • Hekkide läbipuhumine pärast pügamist
 • Parkide, parklate, spordiväljakute jt avalike kohtade üritustejärgne koristus
 • Kogumisfunktsiooniga lehepuhurid purustavad lehed peeneks ja seda purustatud lehemassi on võimalik kasutada komposti valmistamiseks.

Husqvarna lehepuhur

Pin It on Pinterest

OSTUKORV0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0