Kui temperatuur tõuseb ja rohukasv hoo sisse saab, on aeg hakata muru niitma. Mõtle kindlasti järgmistele asjadele, kui oma Automower® robotniidukit ja muru niitmishooajaks ette valmistada.

Millal alustada muru niitmist?

Alusta niitmist alles siis, kui rohi on hakanud aktiivselt kasvama. Liiga varane niitmine võib põhjustada rohuliblede kahjustamist, mis võib pärssida muru õiget kasvu. Umbes 8 °C juures (võib varieeruda olenevalt muru tüübist) hakkab rohi kasvama ning rusikareegliks on enne hooaja esimest niitmist oodata, kuni rohi on 5–7 sentimeetrit kõrge. Sama reegel kehtib ka uue muru külvamisel.

Muru ettevalmistamine

Koristustööd

Kevadise muruhoolduse osana väldi rohus hallituse teket, riisu lehti ja korista ära aias leiduv praht – sh oksad, männikäbid, lehed ja laiali puistatud multš. See aitab vältida sinu robotniiduki lõiketerade kulumist niitmise ajal. Eemalda ka kõik takistused, mis võivad takistada niiduki töötamist murul.

Õhutamine

Hea oleks ka pinnast õhutada, kasutades selleks kas harki või muruõhutajat. See avab kogu tihendatud pinnase ja loob hapnikurikka keskkonna, mis soodustab tervete juurte arengut. Samuti jõuab nii juurteni nende arengutsükli olulisel ajal rohkem vett. Ole ettevaatlik, et sa ei kahjustaks õhutamise ajal piirdekaabli paigaldust.

Ülekülvamine

Sel ajal veendu, et külvad üle ka muru paljad või laigulised kohad. Kui külvamine on tehtud, hoia kiiremaks idanemiseks pind niiske ja kata ala kattelooriga. Kui sul on Automower®-i mudel, mis toetab AIM-tehnoloogia või EPOS™-tehnoloogiaga piirkonnahaldust, saad luua väljajääva piirkonna, et takistada niiduki sisenemist sellele alale. Teiste mudelite puhul kasuta Automower® Temporary Fence’i, Automower® FlexiFence’i või Automower® Area Switchi, et piirata ajutiselt ala, kuhu niiduk siseneda ei tohiks.

Väetamine

Väeta oma muru, et see püsiks roheline ja terve. Kui sinu eesmärk on luua täiusliku välimusega muru, võiksid kasutada aeglaselt eralduvat väetist. See tagab muru, mille kasvamine võtab kauem aega, kuid soodustab ühtlasemat kasvu.

Muru kastmine

Kui kevad on kuiv, siis on ka aeg hakata muru kastma.

Robodniiduki valmis seadmine

Robotniiduk kevadel

Piirdekaabli paigalduse kontrollimine

Enne niiduki hooajaks käivitamist oleks hea oma aias ringi jalutada ja piirdekaabli paigaldust kontrollida, veendumaks, et maa seest ei ole välja tulnud vaiu ja piirdekaabli paigalduskohas pole nähtavaid kahjustusi.

Niiduki lõiketerade kontrollimine

Muru puhta lõiketulemuse jaoks on oluline, et lõiketerad oleks teravad. Nii ei rebi lõiketerad rohtu ja tagatud on muru ilusam viimistlus ning kaitse haiguste eest. Kui sa eelmise hooaja lõpus lõiketerasid ei vahetanud, siis nüüd on aeg seda teha. Vaheta alati nii kruvi kui ka lõiketera.

Näpunäiteid ja nõuandeid lõiketerade vahetamiseks

Laadimisjaama paigaldamine

Aseta laadimisjaam aeda, ühenda juhtmed ja seejärel ühenda vooluvõrguga. Kontrolli, kas roheline tuli põleb. Aseta niiduk laadimiseks laadimisjaama. Kui ringisignaali ei teki, vaata meie tõrkeotsingu teavet probleemi lahendamiseks.

Niitmisseadete kontrollimine ja tööga alustamine

Seadista ajakava rakenduses Automower® Connect ja alusta tööd. Kui niiduk on laetud ja plaanitud ajakava järgi töötama, hakkab niiduk niitma. Kui niidad muru pärast talve esimest korda, on oluline seda mitte liiga lühikeseks niita, kuna nii võib rohi nõrgaks muutuda ja haigustele või umbrohule vastuvõtlikum olla. Seega alusta kõrgema lõikekõrgusega ja langeta seda järk-järgult.

Kui märkad, et niiduk niidab alustades ainult poolt muruosa, siis on tõenäoline, et oled ühendanud piirde- või juhtkaabli vale laadimisjaama klemmiga. Saad probleemi hõlpsalt lahendada, kontrollides, kas ühendused on laadimisjaama klemmidega õigesti ühendatud. Loe lisateavet siit: Miks minu niiduk töötab ainult poolel muruplatsil või muru üksikutel osadel?)

Nutikate Automower®-i funktsioonide aktiveerimine tervema muru jaoks

Automower®-il on palju nutikaid funktsioone, mis on loodud niiduki jõudluse parandamiseks, säästes sinu aega ja maksimeerides muru potentsiaali.

Nagu juba mainitud, on hea alustada hooaja alguses kõrge lõikekõrgusega ja seejärel seda järk-järgult langetada. Selleks on mitmel Automower®-i mudelil funktsioon TargetHeight, mille saad aktiveerida rakenduses Automower® Connect. Seejärel reguleerib niiduk järk-järgult niitmiskõrgust, kuni see saavutab soovitud kõrguse.

Saad oma muru niitmisel tekkivate kahjustuste eest veelgi rohkem kaitsta, aktiveerides niiduki menüüs või rakenduses funktsiooni Külmakaitse. See tähendab, et sinu niiduk katkestab külmade tingimuste korral niitmise ajakava automaatselt, aidates kaitsta muru härmatise tekkimisel.

Mobiilside- või Wi-Fi-ühendusega mudelite puhul saad kasutada ka üht meie nutikat ühendust või luua IFTTT-ga oma rutiinid. Rakenduse Automower® Connect menüüst Nutikodu leiad nutiühenduse, mis käsib niidukil end automaatselt parkida, kui prognoos ennustab tugevat vihma või pakast.

Naudi kaunist kevadet ja suve. Las robot niidab!

 

 

Pin It on Pinterest

OSTUKORV0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0