Kas Husqvarna EPOS™ tehnoloogia töötab minu aias?

Siin leiduv teave aitab sul enne tootesse investeerimist oma aeda hinnata, et näha, kas see tehnoloogia sobib sinu muru paigutusega. Kui plaanid osta Husqvarna Automower® NERA niidukimudeli Husqvarna EPOS komplektiga, teostab kohalik edasimüüja enne ostu kinnitamist sinu aias kohustusliku aiakontrolli.

Viitejaama paigutus

Viitejaam peab olema paigaldatud vähemalt 2 m kõrgusele ja toiteallika lähedusse. Sellel peaks olema avatud vaade taevale, murul töökindlaks tööks on vaja vähemalt 135° kraadist koonust ja optimaalse leviala tagamiseks peab viitejaam nägema samu satelliite, mida näeb ka niiduk.

Laadimisjaama paigutamine

Laadimisjaam tuleb paigutada nii, et selle ette jääks avatud ala ja oleks hea ja selge nähtavus taevasse, seega ei saa jaama paigutada puude või katuse alla. Samuti peab laadimisjaamal olema juurdepääs toiteallikale. Kõrgete objektide (nt hekkide või hoonete) vaheline kaugus peab olema vähemalt 6 m lai, et mitte blokeerida signaali satelliitide ja laadimisjaama vahel.

Kitsad läbikäigud

Kui teie murul on kitsad läbikäigud, mille mõlemal küljel on kõrged objektid (nt hooned, hekid või puud), peab nende vaheline kaugus olema vähemalt 4 m, et tagada nendel aladel töökindel katvus. Aladele, mis on kitsamad kui 4 m, saab niidukile niitmiseta läbimiseks luua transpordiraja.

L-kujulised kõrged objektid – kõrgemad kui 1 m

Kui tööalal on L-kujulisi hooneid, hekke või puid, võivad need blokeerida satelliidisignaale, mõjutades niiduki tööd sellel alal. Näiteks L-kujulise maja sisenurgas peab tööala olema hoonest vähemalt 1,5 m kaugusel.

U-kujulised kõrged objektid – kõrgemad kui 1 m

Kui tööalal on U-kujulisi hooneid, hekke või puid, võivad need blokeerida satelliidisignaale, mõjutades niiduki tööd sellel alal. Minimaalne laius mis tahes suunas peab olema vähemalt 6 m, et niiduk sellel alal töökindlalt niidaks. Kui U-kujuline objekt on hoone, mis on kõrgem kui 3 m, peab katvuse tagamiseks olema laius hoone kõrgusest kaks korda suurem.

Puud tööalas

Kui niidetaval murul on puid ja puu või mitme puu võra on laiem kui 4 m, võib see mõjutada satelliidi signaali. See tähendab, et niidukil pole enam võimalik saada satelliidilt täpset asukohta, mis võib mõjutada niiduki tööd.

Niiduk kasutab teisi andureid, et jätkata niitmist teatud vahemaa tagant täpse asukohaga, nii et alla 4 m katvusega puud seda ei mõjuta.

Puud objektide lähedal

Hekkide või hoonete lähedal asuvate puude puhul peaks puu võra ja objekti vaheline kaugus olema vähemalt 4 m. Niiduk kasutab teisi andureid, et jätkata niitmist teatud vahemaa tagant täpse asukohaga, kuid objektide lähedal asuvad suured ja tihedad puud võivad niiduki töö peatada, kuna satelliidisignaalid on blokeeritud.

Husqvarna NERA

 

Pin It on Pinterest

OSTUKORV0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0