Äike ja robotniiduk

Kui tavapäraselt vajab aias toimetav robotniiduk suhteliselt vähe hoolt, siis tähelepanelikuks peaks robotniiduki omaniku muutma äikest ja tormi ennustav ilmateade.

Juhul, kui välk peaks lööma sisse aias kasvavasse puusse ja ülepinge puu kaudu maapinda jõuab, võib ohtlik pinge levida sealt robotniiduki kaabliringi, edasi laadimisjaama ja sealt juba niidukisse. Seljuhul on kahjustuste tekkimine juba vältimatu. Kõige mõistlikum on robotniiduk enne äikest laadimisjaamast ära võtta ja varju alla viia. Samuti tuleks vooluvõrgust lahti ühendada laadimisjaam. Kõige kindlam on lõpuks eemaldada ka piirdekaabli otsad laadimisjaama küljest.

Kui esineb äikeseoht, soovitab Husqvarna laadimisjaama toiteallika ja kõik kaablid lahti ühendada, et vähendada elektrikomponentide kahjustamisohtu. Kui äikeseoht on möödunud, ühendage toiteallikas ja kaablid uuesti. Oluline on tagada, et juhtmed oleksid õigesti ühendatud.

Kindlasti ära unusta ena kodu ja kodust vara kindlustada!

Äikesest tekkida võivate kahjustuste parandamine võib kujuneda üsna kulukaks ettevõtmiseks, sest robotniidukis olev elektroonika on päris hinnaline. Siinkohal kehtib küll vana tõde, et ennetamine on oluliselt lihtsam ja soodsam, kui hilisem kahjudega tegelemine.

 

Küsi nõu ja rohkem infot meie ekspertidelt.

Pin It on Pinterest

OSTUKORV0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0