Enne uue masina soetamist oleks hea mõelda sellele, kas vajate uut rohulõikurit suure ala, kõrge rohu, võsa või põõsaste ja väikeste puude lõikamiseks?

Nii rohulõikurid kui võsalõikurid on aia- ja metsaomanikele suurepäraseks abivahendiks. Neid saab kasutada igasugusteks töödeks alates muruhooldusest kuni kõrge rohu, võrsete ja võsa lõikamiseni. Kui teate, mis tööks te seda kasutama hakkate, siis saame teid õige tööriista valimisel aidata.

Professionaalseks kasutamiseks on oluline valida professionaalne masin, millel on pikk tööiga ja mis vastab kavandatud tööde nõuetele. Husqvarna 500-seeria mudelid on professionaalsed ja kompromissitud lõikurid, mis on loodud mugavaks kasutamiseks pikkade tööpäevade jooksul.

Millise suuruse peaksin valima?

Professionaalse kasutaja jaoks on olulisem valida pigem õige suurusega rohulõikur kui lihtsalt kõige võimsam mudel. Võimsam mootor aitab küll hõlpsamalt tugevat taimestikku lõigata, kuid võimas masin on ka raskem. Kui töötada tuleb pikema aja vältel, võib see olla väsitav ja vähendada töö tõhusust. Professionaalina võib seetõttu olla otstarbekas soetada mitu rohulõikurit, mille hulgast saab valida konkreetse töö jaoks kõige sobivama. Keskmine tarbija peaks aga jälgima, et masin oleks vajaliku tööga hõlpsaks toimetulekuks piisavalt tugev.

Mis sobib aiaomanikule?

Kui töötad väikeses või keskmise suurusega linnaaias või põõsaste, hekkide ja väikeste puudega maahoovis, siis sobib kõige paremini keskmise suurusega rohulõikur. Lõikeseadet on võimalik vahetada vastavalt sellele, kas lõikate rohtu või tugevamaid taimi. Need rohulõikurid on mugavad, mitmekülgsed ja lihtsalt kasutatavad.

Rohulõikuri valimisel tuleb arvestada ka sellega, kui lihtne on selle lõiketera ja trimmipead vahetada. Ühtlasi veenduge, et trimmipea kasutamisel oleks lihtne jõhvi vahetada ning etteandemehhanism oleks praktiline. Husqvarna rohulõikuritel on etteandesüsteem Tap-&-Go, mis tähendab, et pea maapinnale vajutamisel toimub automaatselt trimmerijõhvi etteanne.

 

Millega arvestada rohu-ja võsalõikuri valimisel?

  1. Masina lihtne käivitamine on oluline, eriti kogenematu kasutaja jaoks.
  2. Suur võimsus, pöördemoment ja kiirendus on taimestiku läbilõikamiseks olulised, ent kui tööpäevad on pikad, siis ärge valige tarbetult rasket masinat.
  3. Veenduge, et mugava kasutamise ja tõhusa töö tagamiseks jaotaksid kanderihmad koormuse ühtlaselt.
  4. Kontrollige, kas käepidemeid saab varre suhtes nurga alla reguleerida, et vältida seljale ebaühtlase koormuse langemist.
  5. Kontrollige, kas käepidemed saab transportimise ja hoiustamise ajaks kokku klappida.
  6. Meie mootorid on varustatud nii teie töökeskkonna kui ka üldiselt keskkonna huvides heitmekontrollisüsteemiga.

Pin It on Pinterest

OSTUKORV0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0