Erinevus hea kettsae ja kõige paremini teie vajadustele vastava kettsae vahel võib olla märkimisväärne. Meie teame, millised on otsustavad tegurid täiuslikult sobiva sae valimisel.

Kettsaed olid varem vaid talunike- ja metsameeste tööriistadeks, kuid tänapäeval kasutavad neid ka majaomanikud väga paljude tööde tegemiseks – alates küttepuude saagimisest kuni puude langetamise ja aedade ehitamiseni. Pakutavate toodete hulk on järginud sama suundumust ja sobiva kettsae valimine võib osutuda päris keerukaks. Seetõttu oleme koostanud nimekirja, mis aitab valitsevasse segadusse selgust tuua. Enne kauplusesse siirdumist esitage endale järgmised küsimused.

 • Kui kogenud ma kettsae kasutamisel olen?
 • Kui sageli ma kettsaagi kasutama hakkan?
 • Mis liiki puitu mul enamasti saagida tuleb – kõva või pehmet?
 • Millise suurusega puid mul enamasti langetada tuleb?
 • Kui oluline on kettsae ergonoomika?
 • Kas kettsael peaks olema täiendav ohutusfunktsioon TrioBrakeTM?
 • Kui olulised on teenindus- ja hooldusaspektid?
 • Kas ma vajan kergesti ligipääsetavat õhufiltrit ja süüteküünalt?
 • Kui oluline on keti pingutamise ja vahetamise lihtsus?
 • Kas kettsaag peaks olema kohandatud talvel kasutamiseks ja omama soojendusega käepidemeid?

Husqvarna mootorsaag

Suuruse valimine

Teine oluline tegur on kettsae suurus. Selle määravad kolvi väljasurve aste (cm3) ja mootori võimsus (hj või kW) ning mõõtmete valimisel on määravaks järgmised tegurid.

 • Vilumus ja kogemused. Kui töötamine kettsaega on teie jaoks uus, valige väiksem saag, millega on kergem manööverdada. Kui saag on liiga raske, siis käed väsivad ja pikaaegsel töötamisel tekitab see turvariski.
 • Puidutüübid ja puude suurused. Kui soovite langetada suuremaid puid, eriti lehtpuid, valige suurem ja võimsam kettsaag. Kui saag on liiga väike, on tagajärjeks liialt suur koormus ja tarbetu kulumine.

Juhtlati pikkus

Juhtlati õige pikkuse määrab puu suurus ja mõnel määral ka teie kogemuste tase. Kui olete kettsae käsitsemisel vilunud, võiks teil olla kahes erinevas pikkuses juhtlatte, et saaksid vastavalt puu diameetrile juhtlatti vahetada. Lühem juhtlatt kaalub vähem ja sellega on okste laasimisel hõlpsam manööverdada. Pikemat juhtlatti kasutatakse jämedamate puude korral.

NELI KETTSAE TÜÜPI
Professionaalsed saed on maksimaalse jõudluse ja optimaalse ergonoomilisusega. Need on konstrueeritud professionaalseks täis- või osalise tööajaga kasutamiseks ja nende varustusse kuulub sageli käepidemete soojendus.
Universaalsaed on jõulised kettsaed, mis on ehitatud sarnaselt professionaalsetele saagidele, kuid mille jõudlus on mõnevõrra väiksem. Need on ette nähtud osalise tööajaga kasutamiseks, näiteks puuraiduritele.
Kodukasutussaed on väikesed ja kergesti kasutatavad saed, mis on ette nähtud inimestele, kes ei kasuta kettsaagi väga tihti.
Puuhooldussaed on loodud spetsiaalselt arboristidele puuhooldustööde tegemiseks.
Arborist

Allikas: Husqvarna

Pin It on Pinterest

OSTUKORV0
Ostukorvis ei ole tooteid!
Jätka ostlemist
0