Metsa- ja aiatehnika müük & hooldus

Robotniiduk kingib aega

Robotniiduk kingib aega!

Tõenäoliselt ei pane aias omapäi tegutsev robotniiduk enam kedagi kulmu kergitama. Sarnaselt teiste Euroopa riikidega on ka Eestis bensiinimootoriga niidumasinad üha jõulisemalt asendumas vaiksete ja heitgaasivabade robotniidukitega. Eestimaalased hindavad aina enam keskkonnasäästlikke tehnoloogiaid ja oma aega. Milleks kulutada väärtuslikku aega tüütule muruniitmisele, kui seda saaks kasutada hoopis sõprade seltsis, lähedastega kvaliteetaja veetmiseks või siis oma lemmikhobiga tegelemiseks.

Kuidas valida oma aeda sobiv robotniiduk?

Esmaseks valiku kriteeriumiks on aia suurus. Alati on mõistlik alati valida veidi võimekam mudel. Sel juhul ei pea niidumasin töötama 24/7 , vaid masinale saab jätta nädala lõikes niiduvaba aega. See omakorda tagab, et mururobot saab niidutööga korrektselt hakkama ka kõige intensiivsemal murukasvu ajal. Samuti jätkub sel juhul masina ressurssi kauemaks.

Samuti on oluline pöörata tähelepanu aia keerukusele. Sopilisse ja liigendatud aeda soovitame valida nutikama mudeli. Tagamaks parimat niidutulemust on osadel mudelitel  sisseehitatud GPS süsteem, tänu millele kaardistab robotniiduk aia ja korrigeerib niidumustrit vastavalt vajadusele. Samuti on võimalik valida mudel, mille puhul on võimalus masinat distantsilt  nutiseadmest seadiistada ja jälgida. Ühtlasi on see ka vargusevastaseks kaitseks lisaks PIN koodi lukule ja tõstealarmile.

Sobivaima valiku igasse aeda aitab kinnitada kogemustaga müügispetsialist.

Kõige muretuma lahendus on mururobot soetada koos spetsialistipoolse paigaldusteenusega. Spetsialisti paigaldusteenus sisaldab  robotniiduki seadistust lähtuvalt niidupinna eripärast ja  olulise osana lühikoolitust masina osas tema uuele peremehele.

Parim robotniiduk

Hooldus

Võrreldes tavalise muruniidukiga vajab mururobot oluliselt väiksemamahulisemat hooldust, küll aga vajab robotniiduk tähelepanu. Hoolas robotniiduki omanik võiks niiduhooajal korra nädalas niidumasina lihtsalt üles tõsta ja vaadata, mis toimub niiduki all. Vajadusel puhastada masina põhi kogunenud murumassist. Lõiketeri on vajalik vahetada 3-4 korda suve jooksul. Husqvarna robotniidukite terade vahetus on lihtne ja kõigile jõukohane.  Pärast niiduhooaja lõppu on mõistlik robotniiduk toimetada teenindusse, kus masinale tehakse hooldus koos tarkvaralise uuendusega. Professionaalne hooldus tagab robotniiduki tõrgeteta töö ja pika eluea.

Soovi korral on võimalik tellida hoolduspakett, mis sisaldab nii robotniiduki transporti, hooldust kui ka mugavat talvehoiustust. Kevadel seadistatakse  hooldatud ja uusima tarkvara saanud niiduk taas teie aeda tööle. Muretu kevad on tagatud.

robotniiduki hooldus

Uus võimekus

Kui seni jäi robotniiduk soetamata põhjusel, et krundil on järsud kallakud, siis sellest kevadest on ka seesuguse aia jaoks lahendus olemas – neljarattaveoline eriti võimekas robotniiduk Husqvarnalt. See erakordselt hea kallakul niitmise võimekusega Husqvarna  neljarattaveoga Automower® 435X  loob robotniidukite kvaliteedis uue standardi. Robotniiduk manööverdab  ja niidab julgelt kuni 70% kaldega pinnal!

Husqvarna Automower 435X awd

Husqvarnaa Automower® 435X kallakul

7 põhjust, mis eelistada robotniidukit

Keskkonnasäästlikkus

Kas teadsid, et tavaline bensiinimootoriga muruniiduk võib loodust saastada rohkem kui auto? Akutehnoloogial põhinev robotniiduk ei tekita heitgaase ja selle tegelik energiatarve on äärmiselt madal. Hooaja vältel tarbib robotniiduk elektrit 5-15€ eest, olenevalt mudelist ja murupinna suurusest.

Vaikus

Robotniiduk töötab väga vaikselt. Husqvarna robotniiduki müratase on kõigest 58 dB(A), seega saab masin töötada ka öösel teie und segamata. Ja naabrid on õnnelikud.

Ohutus

Lendteradega varustatud Husqvarna robotniiduk on ohutu kõigile pereliikmetele ja lemmikloomadele.

Täiuslik murupind

Žiletilaadsete lendteradega robotniiduk jätab järele märkamatud peenestatud rohulibled, mida ei ole vaja kokku koristada. Peenestatud rohulibled väetavad muru loomulikul teel. Muru muutub tihedaks ja murupind pehme vaiba sarnaseks. Tänu ebakorrapärasele niitmismustrile ei jäta see niidumasin silmariivavaid rattajälgi.  Samuti kaob murust sammal.

Töötab iga ilmaga

Husqvarna Automower® robotniiduk tagab ka vihmaga niites ideaalse tulemuse.

Nutikus

Robotniiduk  tuleb toime ka kõige keerukamate aedade hooldamisega. Talle pole takistuseks kitsad läbikäigud ja kallakutel niitmine meeldib talle ka. Soovi korral saad niidukit juhtida ja jälgida oma nutiseadmest mistahes maailma paigast. Kontroll on alati teie käes!

Annab rohkem vaba aega

Soetades robotniiduki, saate seni muruniitmiseks kulutatud aja pühendada oma lähedastega koosveetmiseks või lemmikhobiga tegelemiseks. Nautige rõõmuga suve ja vabadust!