Metsa- ja aiatehnika müük & hooldus

Las sajab! Lumepuhur päästab

Kuidas valida lumepuhurit?

Efektiivne lumepuhur annab suure lumesaju ja tuisu korral ka kauges metsatalus elades sõltumatuse ja vabaduse liikuda. Sel juhul on parimaks valikuks kaheastmelised lumepuhurid.

Need loobivad lund kahe liigutusega – pöörlev metallist tigu söödab lume eraldi tiivikusse, mis viimase omakorda väljalaskeavast suure jõuga välja paiskab. Sellised masinad on kõige kasulikumad kohtades, kus lund on korraga palju maas ja see on pealt tugeva jäise koorikuga. Kaheastmelised puhurid ongi sobivad just suuremate pindade hoolduseks, samuti siis kui pind on ebatasane. Need masinad puhuvad lund viisil, et neid saab turvaliselt kasutada ka kruusateel. Erinevalt sahast ei kuhja lumepuhur lund enda ette, vaid viskab selle koheva lume puhul isegi kuni 20 m kaugusele.

Lumepuhurit valides soovitame pöörata tähelepanu, et masinal oleks piisava jõudlusega spetsiaalne talvemootor, mis käivitub ja töötab tõrgeteta ka miinuskraadidega. Mugavust lisavad elektriline starter, käepideme soojendus, roolivõim ja korralik LED- tuli, sest suur osa lumepuhuriga töötamise ajast võib jääda pimedale ajale.

 

Väikse pinna puhul võib kaalumise alla tulla ka üheastmeline lumepuhur, mis on soodsamast hinnaklassist ja sobib hästi just sillutistel töötamisel, sest kummikattega labad ei kahjusta sillutist ja pind jääb seejuures ka väga puhas. Regineti esinduses algavad lumepuhurite hinnad 500.-eurost.

https://reginett.ee/lumepuhurid/

Murutraktori olemasolul saab loomulikult kasutada ka lumesahka. Sel juhul tuleb lisaks sahale soetada masinale ka rattaraskused ja lumeketid, sest murutraktor jääb ilma nendeta lume lükkamiseks veidi liiga kergeks. Kõige efektiivsemad on siiski Husqvarna võimsatele neljaveolistele raideritele paigaldatavad lumepuhurid.

Kui plaanite murutraktorit või raiderit kasutada talvistes oludes, on oluline meeles pidada, et kindlasti tuleb vahetada  masinas olev suvine mineraalõli spetsiaalse talvise mootoriõli vastu.

https://www.husqvarna.com/ee/tarvikud/ette-kinnitatav-lisaseade/lumepuhur/967276701/?q=967291801

Lumesaha komplekt koos raskuste ja kettidega murutraktorile jääb ca 600.-€ juurde. Lumepuhur raiderile maksab alates 1500.-