Metsa- ja aiatehnika müük & hooldus

Kuidas paigaldada Husqvarna robotniidukit?

Alusta oma muru lähemalt hindamisest. Selleks et minimeerida masina kinnijäämise või kahjustada saamise ohtu tuleb murult eemaldada kõik kivid, oksad, tööriistad, mänguasjad ja muud sarnased takistused. Kui muru on rohkem kui 10 cm kõrgune, on soovitatav see veel viimast korda tavalise niidukiga ära niita.

1. Paiguta laadimisjaam


Aseta laadimisjaam tasasele pinnale keset pügamisala, jättes selle ümber mõnevõrra vaba ruumi. Veendu, et laadimisjaamale ei langeks otsest päikesevalgust, see ei asuks pihustite tööulatuses ja oleks toitepesa lähedal.

2. Lae akut


Kui laadimisjaam on oma kohal, on aeg robotniidukit laadida. Aseta robotniiduk laadimisjaama ja asu järgmise sammu juurde. Tühja aku laadimine võtab aega 80–100 minutit.

3. Paigalda piirdekaabel


Piirdekaabel paigutatakse piki muruplatsi servi, et määratleda lõikamisala. Kinnita see komplekti kuuluvate spetsiaalsete naelte abil maapinna külge ning robotniiduk teab seejärel täpselt, kus pöörata. Tekita lillepeenarde ja põõsaste ümber piirdekaabliga „saarekesed”, et niiduk neile otsa ei sõidaks.

4. Paigalda juhtkaabel


Juhtkaabli eesmärk on Husqvarna Automower® vajaduse korral tagasi laadimisjaama juhtida. Ühenda üks ots jaamaga ja suuna kaabel sirgelt üle aia selle kõige kaugema punktini nii, et robotniiduk selle hõlpsalt üles leiaks. Teine ots kinnitatakse piirdekaabliga ristumise kohas piirdekaabli külge. Nii piirde- kui ka juhtkaabel ühendatakse seejärel laadimisjaama külge.

5. Lõõgastu


Käivita Husqvarna Automower®, vali oma neljakohaline PIN-kood, määra lõikekõrgus ja seadista töötunnid. Ja ongi kõik! Robotniiduk laeb aku täis ning suundub seejärel tööle – sel hetkel oledki ametlikult viimast korda oma muru niitnud.